۰۱ تایپودایورسیتی

تایپودایورسیتی مجموعه‌ای از رویدادها و همایش‌های آزاد و مشارکتی، شامل نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی با تمرکز بر نقاط تلاقیِ جنبه‌های نظری و عملی تایپوگرافی و طراحی حروف است. دستور کار ما بررسی چالش‌های مربوط به عاملیت، منابع پژوهشی و فراگیری و همه‌پذیری در توسعه محیط‌های نظری، طراحی و ارائه است. هدف ما قرارگیری روایت‌های معتبر و مسئولانه در مركز گفتمان است.
ما قصد داریم که هر رویداد سازگار و متناسب با محیط برگزاری و توسط تیم و میزبانان شکل گیرد. دو اولویت اصلی تایپودایورسیتی به حداقل رساندن هزینه‌های برگزاری رویدادها و همایش‌ها با استفاده از منابع موسسات آموزشی و در دسترس قراردادن محتواهای ضبط شده‌ی گفتگوها و کارگاه‌ها برای عموم و به صورت آزاد است.
برای به حداقل رساندن هزینه‌های سفر، موانع ویزا، محدودیت‌های قانونی و تفاوت‌های زمانی ما یک بستر آنلاین و چندرسانه‌ای را همراه با امکان مشارکت حضوری در نظر گرفته‌ایم. اگرچه انگلیسی به عنوان یک زبان مشترک برای تبادل دانش در سطح جهانی عمل می کند، ما فعالانه از مشارکت‌ به زبان‌های دیگر به عنوان جایگزین استقبال می‌کنیم. در نتیجه در هر برنامه تایپودایورسیتی با توجه به شرایط میزبانان و ایجاد بستر مناسب برای مشارکت بيشتر، حداقل یک زبان مکمل در کنارانگلیسی استفاده میشود. برای رسیدن به این هدف، از شرکت‌کنندگان می‌خواهیم که از قبل ویدیویی از ارائه خود را به زبان‌ مکمل همراه با زیرنویس انگلیسی تهیه کنند. هم‌چنین تلاش می‌کنیم سخنرانی‌های انگلیسی همراه با زیرنویس به دیگر زبان مکمل ارائه شوند. ما این ابتکار را تنها با دو یا سه زبان شروع می‌کنیم تا تجربه و روش‌های مورد نیاز را به دست آوریم، و با رشد خود، برنامه‌ها را به زبان‌های بیشتری گسترش دهیم. برای تسهیلِ جلساتِ پرسش و پاسخ و اتاق‌های گفتگو، سعی می‌کنیم از ترجمهٔ هم‌زمان استفاده کنیم.
اولین رویداد ما در دپارتمان تایپوگرافی و ارتباطات گرافیکی، دانشگاه رِدینگ انگلستان، در تاريخ ۲۴ و ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ ( ۱۵ و ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۳)، با موضوع «خط عربی در بستر جهانی» برگزار خواهد شد.
فهرست شرکت‌کنندگان و کارگاه‌ها به زود اعلام میشود. برای دریافت آخرین خبرها، ما را در توئیتر و اینستاگرام دنبال کنید.

Scroll to Top